Moje směřování a vize

Moje směřování a vize

Mandát poslance jsem přijal s pokorou a velkou odpovědností vůči občanům. Uvědomuji si totiž, že jako zákonodárce budu po čtyři roky ovlivňovat životy občanů naší vlasti. Vím, že to nebude vždy jednoduché rozhodování. Vždy se budu snažit používat selský rozum, věcné argumenty a zkušenosti z komunální politiky z Milovic, kde jsem působil jako starosta města. Hodlám se více profilovat a pomáhat v oblasti veřejné správy a regionálního rozvoje. Je třeba pomoci obcím od narůstající administrativní zátěže a legislativního labyrintu. Rovněž je třeba se zaměřit na digitalizaci veřejné správy, kde zaostáváme za vyspělými státy Evropy.

Práci poslance i starosty neberu jako běžné zaměstnání, ale jako poslání a službu občanům. Zkušenosti z komunální politiky využiji ve sněmovně. Jsem si vědom taky toho, že v mnohých rozhodnutích budu respektovat politickou linii.

 V komunální politice je vzájemná komunikace a důvěra důležitá pro rozvoj mezilidských vztahů a při snadnější realizaci rozvoje obce. V poslední době mi připadá, že naše společnost je značně vyhrocená. Slušnost se vytrácí, negativní štvavé, urážlivé a vulgární výrazy se v rámci anonymity stávají pro některé uživatele sociálních sítích normou.  Bohužel i síla médií je obrovská a může cíleně dlouhodobě negativně působit na vnímání občanů či posluchačů. Nemám rád mediální nálepkování lidí, protože vede k tomu, že se lidé bojí vyslovit svůj názor. Není proto divu, že politické strany nepožívají velké důvěry u mnohých občanů. Můžeme však politickou kulturu poslanců změnit k lepšímu, zejména ve skupině 126 nových poslanců, do které patřím i já.

Jsem zastánce demokratických principů. Demokracii vnímám jako křehkou květinu. Proto o ni musíme stále pečovat, hýčkat si ji a snažit se ji rozvíjet – sami v sobě i ve svém okolí.

 

Milan Pour

Copyright@2018 Milan Pour| Všechna práva vyhrazena